Belka
Środa, 22 Maja 2019   imieniny: Julia, Wiesława, Helena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zatrzymanie

Data publikacji: 2014-03-12, Data modyfikacji: 2014-03-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Zatrzymani wyrafinowani włamywacze.                             Świdwińscy policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzanych o dokonanie włamania do budynku mieszkalnego w jednej ze wsi powiatu Świdwin. Zainteresowanie złodziei było dość wyrafinowane, łupem padło kilkadziesiąt sztuk poroży.     W miniony poniedziałek dyżurny świdwińskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o włamaniu do domu. Właścicielka posesji zgłosiła, że podczas jej nieobecności, zginęło kilkadziesiąt sztuk poroża jeleni. W wykazie rzeczy które skradziono była też piła spalinowa i wykaszarka ogrodowa, sprawców skusił nawet świecznik. Chociaż do zdarzenia doszło w miejscu odległym od reszty zabudowań, to działania świdwińskich policjantów szybko przyniosły oczekiwany efekt. Mundurowi ustalili czterech sprawców, mieszkańców pobliskich miejscowości, których tłumaczenie o znalezieniu przedmiotów w lesie nie było przekonujące. Zatrzymano 28 i 20 latka, którym już przedstawiono zarzuty, dwaj pozostali z wiadomych powodów ukrywają się. Świdwińscy policjanci odzyskali również przedmioty pochodzące z włamania których wartość oszacowano na 35 tysięcy złotych! O losie zatrzymanych dziś zdecyduje Sąd, który może zastosować tymczasowe aresztowanie. Włamywaczom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.  

Pełna treść wiadomości na: http://swidwin.policja.gov.pl/component/content/article/38-wydarzenia/480-zatrzymanie
swidwin.policja.gov.pl, Źródło artykułu: swidwin.policja.gov.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdwiński – powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Świdwinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdwin, Połczyn-Zdrój, Brzeżno, Rąbino i Sławoborze, zajmując powierzchnię 1093,06 km²

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: liczne lasy, jezioro Bukowiec, parki miejskie (Mały Park - Park Solidarności i Duży Park w  Świdwinie), wzniesienia Wiatraczna Góra i Wola Góra w Połczynie - Zdroju oraz rezerwat krajobrazowy Dolina Pięciu Jezior. Atrakcję turystyczną stanowi także uzdrowisko Połczyn-Zdrój, na terenie którego występują złoża torfu leczniczego – borowiny i wód leczniczych.

  Do zabytków zalicza się: gotycki kościół Matki Boskiej Niesutającej Pomocy z 1338 r., Zamek Joannicki z XIII wieku, bramę Kamienną z XIV wieku, cmentarz żydowski z XIX wieku oraz liczne parki dworskie i pałacowe w gminie Połczyn - Zdrój.

  Ponad 55% powirzchni powiatu stanowią użytki rolne, a 35% uprawy leśne, w związku z czym rolnictwo, przetwórstwo rolno-spożywcze oraz sektor leśny i związane z nim zakłady przetwórstwa drewna odgrywają wiodącą rolę w gospodarce regionu. Powiat świdwiński to także bogactwo zasobów naturalnych - gazu ziemnego, kredy jeziornej, kruszyw naturalnych i torfów ogrodnicznych.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola