Belka
Środa, 22 Maja 2019   imieniny: Julia, Wiesława, Helena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zatrzymani za kradzieże

Data publikacji: 2014-03-02, Data modyfikacji: 2014-03-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Kilkanaście kradzieży w jedną noc.                Świdwińscy policjanci zatrzymali czterech mieszkańców powiatu białogardzkiego, którzy w minionym tygodniu w ciągu tylko jednej nocy, dokonali kilkunastu kradzieży. Zainteresowanie włamywaczy skierowane zostało na jedną ze wsi powiatu świdwińskiego. Sprawcy pod osłoną nocy, kilkanaście razy włamali się do garaży i pomieszczeń gospodarczych. Cennym łupem złodziei były trzy samochody marki Volkswagen. Sprawcy nie gardzili też wyposażeniem innych pojazdów, wśród nich znalazł się też amator poroży jelenia, piły spalinowej i trzech litrów benzyny! Szybkie działania kryminalnych świdwińskiej jednostki doprowadziły do ustalenia sprawców. Zatrzymano czterech mężczyzn w wieku 26 – 21 lat, policjanci odzyskali również skradzione pojazdy. Paradoksalnie problem pojawił się z pozostałymi odzyskanymi przedmiotami których kradzieży nikt wcześniej nie zgłaszał. Praca mundurowych pozwoliła na ustalenie właścicieli którzy odebrali swoją własność, nie mając wcześniej świadomości o ich stracie.   Przesłuchanie zatrzymanych pozwoliło na wyjaśnienie zuchwałych kradzieży. Młodzi mężczyźni przyznali się do popełnionych czynów, prokurator zdecydował o zastosowaniu dozoru, sprawcom grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Pełna treść wiadomości na: http://swidwin.policja.gov.pl/component/content/article/38-wydarzenia/476-zatrzymani-za-kradziee
swidwin.policja.gov.pl, Źródło artykułu: swidwin.policja.gov.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdwiński – powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Świdwinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdwin, Połczyn-Zdrój, Brzeżno, Rąbino i Sławoborze, zajmując powierzchnię 1093,06 km²

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: liczne lasy, jezioro Bukowiec, parki miejskie (Mały Park - Park Solidarności i Duży Park w  Świdwinie), wzniesienia Wiatraczna Góra i Wola Góra w Połczynie - Zdroju oraz rezerwat krajobrazowy Dolina Pięciu Jezior. Atrakcję turystyczną stanowi także uzdrowisko Połczyn-Zdrój, na terenie którego występują złoża torfu leczniczego – borowiny i wód leczniczych.

  Do zabytków zalicza się: gotycki kościół Matki Boskiej Niesutającej Pomocy z 1338 r., Zamek Joannicki z XIII wieku, bramę Kamienną z XIV wieku, cmentarz żydowski z XIX wieku oraz liczne parki dworskie i pałacowe w gminie Połczyn - Zdrój.

  Ponad 55% powirzchni powiatu stanowią użytki rolne, a 35% uprawy leśne, w związku z czym rolnictwo, przetwórstwo rolno-spożywcze oraz sektor leśny i związane z nim zakłady przetwórstwa drewna odgrywają wiodącą rolę w gospodarce regionu. Powiat świdwiński to także bogactwo zasobów naturalnych - gazu ziemnego, kredy jeziornej, kruszyw naturalnych i torfów ogrodnicznych.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola