Belka
Czwartek, 18 Lipca 2019   imieniny: Kamil, Robert, Szymon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wydarzenie

Data publikacji: 2014-06-11, Data modyfikacji: 2014-06-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Zatrzymani poszukiwani listem gończym.                         Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie zatrzymali wczoraj dwóch mężczyzn poszukiwanych na podstawie listów gończych. Jeden z zatrzymanych to 53 latek, mieszkaniec Świdwina, ukrywał się ponieważ ciążyła nad nim kara pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Po nocy spędzonej w policyjnej celi, był przekonany, że został zatrzymany bo „narozrabiał”. W chwili zatrzymania miał ponad 3,5 promila alkoholu. Drugi z mężczyzn to 23 latek mieszkaniec Radomia, który przyjechał do Świdwina odwiedzić znajomą. Do spotkania jednak nie doszło, po wypiciu alkoholu zasnął na ławce. Policjanci którzy przerwali spoczynek ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany za przestępstwo z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Choć może wydawać się, że kary są zbyt surowe, dla mężczyzn tych początkowo Sąd przewidział inny rodzaj kary, było to ograniczenie wolności i obowiązek wykonania prac społecznych. Lekceważenie wyroku Sądu w przypadku obu sprawców skutkowało zmianą wyroku i tym samym najbliższy czas spędzą w Areszcie Śledczym.    

Pełna treść wiadomości na: http://swidwin.policja.gov.pl/component/content/article/38-wydarzenia/507-wydarzenie
swidwin.policja.gov.pl, Źródło artykułu: swidwin.policja.gov.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdwiński – powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Świdwinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdwin, Połczyn-Zdrój, Brzeżno, Rąbino i Sławoborze, zajmując powierzchnię 1093,06 km²

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: liczne lasy, jezioro Bukowiec, parki miejskie (Mały Park - Park Solidarności i Duży Park w  Świdwinie), wzniesienia Wiatraczna Góra i Wola Góra w Połczynie - Zdroju oraz rezerwat krajobrazowy Dolina Pięciu Jezior. Atrakcję turystyczną stanowi także uzdrowisko Połczyn-Zdrój, na terenie którego występują złoża torfu leczniczego – borowiny i wód leczniczych.

  Do zabytków zalicza się: gotycki kościół Matki Boskiej Niesutającej Pomocy z 1338 r., Zamek Joannicki z XIII wieku, bramę Kamienną z XIV wieku, cmentarz żydowski z XIX wieku oraz liczne parki dworskie i pałacowe w gminie Połczyn - Zdrój.

  Ponad 55% powirzchni powiatu stanowią użytki rolne, a 35% uprawy leśne, w związku z czym rolnictwo, przetwórstwo rolno-spożywcze oraz sektor leśny i związane z nim zakłady przetwórstwa drewna odgrywają wiodącą rolę w gospodarce regionu. Powiat świdwiński to także bogactwo zasobów naturalnych - gazu ziemnego, kredy jeziornej, kruszyw naturalnych i torfów ogrodnicznych.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola