Belka
Poniedziałek, 24 Czerwca 2019   imieniny: Danuta, Emilia, Jan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wydarzenie

Data publikacji: 2014-04-27, Data modyfikacji: 2014-04-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Kontrolują i sprawdzają trzeźwość!                                                Policjant świdwińskiej drogówki każdego dnia w swojej służbie kontroluje kilkanaście pojazdów. Większość ujawnionych naruszeń prawa to wykroczenia. Jednak mimo apeli i prowadzonych działań profilaktycznych, nadal za kierownicą zastają tych którzy zdecydowali się na popełnienie przestępstwa. Nie zważając na konsekwencje i rozmiar tragedii jaką niosą, „czują się na siłach” by kierować pojazdem. Kierowca renault był przekonany, że w sobotę rano przejedzie przez Świdwin niezauważony, w miejscu kontroli nie spodziewał się patrolu policji. Być może racjonalne myślenie przyćmiła jego wątpliwa świadomość. Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma ponad 1 promil alkoholu! Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oprócz utraty prawa jazdy, grozi mu do dwóch lat więzienia.  

Pełna treść wiadomości na: http://swidwin.policja.gov.pl/component/content/article/38-wydarzenia/494-wydarzenie
swidwin.policja.gov.pl, Źródło artykułu: swidwin.policja.gov.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdwiński – powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Świdwinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdwin, Połczyn-Zdrój, Brzeżno, Rąbino i Sławoborze, zajmując powierzchnię 1093,06 km²

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: liczne lasy, jezioro Bukowiec, parki miejskie (Mały Park - Park Solidarności i Duży Park w  Świdwinie), wzniesienia Wiatraczna Góra i Wola Góra w Połczynie - Zdroju oraz rezerwat krajobrazowy Dolina Pięciu Jezior. Atrakcję turystyczną stanowi także uzdrowisko Połczyn-Zdrój, na terenie którego występują złoża torfu leczniczego – borowiny i wód leczniczych.

  Do zabytków zalicza się: gotycki kościół Matki Boskiej Niesutającej Pomocy z 1338 r., Zamek Joannicki z XIII wieku, bramę Kamienną z XIV wieku, cmentarz żydowski z XIX wieku oraz liczne parki dworskie i pałacowe w gminie Połczyn - Zdrój.

  Ponad 55% powirzchni powiatu stanowią użytki rolne, a 35% uprawy leśne, w związku z czym rolnictwo, przetwórstwo rolno-spożywcze oraz sektor leśny i związane z nim zakłady przetwórstwa drewna odgrywają wiodącą rolę w gospodarce regionu. Powiat świdwiński to także bogactwo zasobów naturalnych - gazu ziemnego, kredy jeziornej, kruszyw naturalnych i torfów ogrodnicznych.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola