Belka
Czwartek, 18 Lipca 2019   imieniny: Kamil, Robert, Szymon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wydarzenie

Data publikacji: 2014-04-10, Data modyfikacji: 2014-04-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Odwiedziny dzielnicowego mają w pakiecie „NK”.                         Byli agresywni, wulgarni i niebezpieczni dla swoich bliskich. Zostali zatrzymani w policyjnych celach, dając początek działaniom nie tylko Policji ale też wielu innym instytucjom powiatu świdwińskiego.     Zatrzymani wczoraj w Świdwinie dwaj mężczyźni, trafili do policyjnej celi po interwencji domowej. 54 letni mężczyzna wszczął awanturę w domu rodzinnym, szarpał swoją żonę i ubliżał jej. Badanie wykazało, że miał 3 promile alkoholu, lecz to nie przeszkadzało mu w demolowaniu mieszkania. Drugi zatrzymany to 39 latek, który dawał upust swoim emocjom mając również 3 promile! Mężczyzna po wyjściu z aresztu wprowadzał „nowe zasady”. Wyzwiska i wulgaryzmy stały się jednak nie do zniesienia dla jego 66 letniej matki, która poprosiła o pomoc policjantów. Za nocleg w policyjnej celi, awanturnicy zapłacą po 300 złotych! Dodatkowo zagwarantowali sobie systematyczne wizyty dzielnicowego. Dla nich to początek procedury „Niebieskiej Karty” gdzie jako sprawcy przemocy w rodzinie, będą musieli zastosować się do zaleceń Zespołu Interdyscyplinarnego. Warto docenić rangę zespołu czyli grupy przedstawicieli różnych instytucji pomocowych. Brak współpracy czy podobne zachowania wobec rodziny może skutkować zawiadomieniem Prokuratury i konsekwencjami prawnymi.

Pełna treść wiadomości na: http://swidwin.policja.gov.pl/component/content/article/38-wydarzenia/491-wydarzenie
swidwin.policja.gov.pl, Źródło artykułu: swidwin.policja.gov.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdwiński – powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Świdwinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdwin, Połczyn-Zdrój, Brzeżno, Rąbino i Sławoborze, zajmując powierzchnię 1093,06 km²

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: liczne lasy, jezioro Bukowiec, parki miejskie (Mały Park - Park Solidarności i Duży Park w  Świdwinie), wzniesienia Wiatraczna Góra i Wola Góra w Połczynie - Zdroju oraz rezerwat krajobrazowy Dolina Pięciu Jezior. Atrakcję turystyczną stanowi także uzdrowisko Połczyn-Zdrój, na terenie którego występują złoża torfu leczniczego – borowiny i wód leczniczych.

  Do zabytków zalicza się: gotycki kościół Matki Boskiej Niesutającej Pomocy z 1338 r., Zamek Joannicki z XIII wieku, bramę Kamienną z XIV wieku, cmentarz żydowski z XIX wieku oraz liczne parki dworskie i pałacowe w gminie Połczyn - Zdrój.

  Ponad 55% powirzchni powiatu stanowią użytki rolne, a 35% uprawy leśne, w związku z czym rolnictwo, przetwórstwo rolno-spożywcze oraz sektor leśny i związane z nim zakłady przetwórstwa drewna odgrywają wiodącą rolę w gospodarce regionu. Powiat świdwiński to także bogactwo zasobów naturalnych - gazu ziemnego, kredy jeziornej, kruszyw naturalnych i torfów ogrodnicznych.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola