Belka
Czwartek, 18 Lipca 2019   imieniny: Kamil, Robert, Szymon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wydarzenie

Data publikacji: 2013-12-11, Data modyfikacji: 2013-12-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Edukacja dla bezpieczeństwa w Świdwinie                         4 grudnia 2013 roku policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie spotkały się z wychowankami Zespołu Placówek Specjalnych w Sławoborzu w ramach zorganizowanego w szkole Dnia Edukacji Dla Bezpieczeństwa. Dzień Edukacji Dla Bezpieczeństwa był podsumowaniem udziału uczniów świdwińskich oddziałów Zespołu Placówek Specjalnych w Sławoborzu w ogólnopolskim programie RENAULT POLSKA „BEZPIECZEŃSTWO I MOBILNOŚĆ DLA WSZYSTKICH’. Uczniowie otrzymali od organizatora programu materiały informacyjne „Droga i Ja” w postaci książeczek i plakatów.   Spotkanie w całości poświęcone zostało bezpieczeństwu dzieci i młodzieży - omówiono na nim zagadnienia dotyczące właściwego przygotowania dzieci do roli pieszego i pasażera, omówiono zasady poruszania się po drodze, przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz zasady obowiązujące podczas podróżowania samochodem W spotkaniu wziął również udział Pan Rafał Terlecki przedstawiciel Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, który wręczył uczniom ufundowane przez Agencję kamizelki odblaskowe. Kamizelki były niespodzianką, która sprawiła naszym wychowankom wielką radość .     Podsumowaniem spotkania było wręczenie dzieciom dyplomów potwierdzających udział w programie „Droga i Ja”  

Pełna treść wiadomości na: http://swidwin.policja.gov.pl/component/content/article/38-wydarzenia/465-wydarzenie
swidwin.policja.gov.pl, Źródło artykułu: swidwin.policja.gov.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdwiński – powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Świdwinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdwin, Połczyn-Zdrój, Brzeżno, Rąbino i Sławoborze, zajmując powierzchnię 1093,06 km²

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: liczne lasy, jezioro Bukowiec, parki miejskie (Mały Park - Park Solidarności i Duży Park w  Świdwinie), wzniesienia Wiatraczna Góra i Wola Góra w Połczynie - Zdroju oraz rezerwat krajobrazowy Dolina Pięciu Jezior. Atrakcję turystyczną stanowi także uzdrowisko Połczyn-Zdrój, na terenie którego występują złoża torfu leczniczego – borowiny i wód leczniczych.

  Do zabytków zalicza się: gotycki kościół Matki Boskiej Niesutającej Pomocy z 1338 r., Zamek Joannicki z XIII wieku, bramę Kamienną z XIV wieku, cmentarz żydowski z XIX wieku oraz liczne parki dworskie i pałacowe w gminie Połczyn - Zdrój.

  Ponad 55% powirzchni powiatu stanowią użytki rolne, a 35% uprawy leśne, w związku z czym rolnictwo, przetwórstwo rolno-spożywcze oraz sektor leśny i związane z nim zakłady przetwórstwa drewna odgrywają wiodącą rolę w gospodarce regionu. Powiat świdwiński to także bogactwo zasobów naturalnych - gazu ziemnego, kredy jeziornej, kruszyw naturalnych i torfów ogrodnicznych.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola