Belka
Czwartek, 18 Lipca 2019   imieniny: Kamil, Robert, Szymon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wydarzenie

Data publikacji: 2013-12-09, Data modyfikacji: 2013-12-09
A A AWydrukDrukuj  
 
    Wypadek busa przewożącego dzieci.         Do wypadku drogowego doszło w piątek wieczorem w okolicy miejscowości Słonowice pow. Świdwin.             Na prostym odcinku drogi, 34-letni mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego, kierując busem wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Kierowcy i dwóm opiekunom nic się nie stało, lecz w pojeździe znajdowało się dwanaścioro dzieci. W wyniku zderzenia siedmioro trafiło do szpitali na terenie województwa. Jeden z chłopców doznał złamania kości udowej, dwóch chłopców przebywa w szpitalu ze wstrząśnieniem mózgu ich kolega pomimo stwierdzonych stłuczeń decyzją lekarzy nadal pozostaje pod opieką lekarzy, pozostali chłopcy już opuścili szpitale. Mali pasażerowie to 9 letni chłopcy, którzy jako gorzowska drużyna jechali na turniej piłkarski do Dźwirzyna. Piątek był kolejnym dniem fatalnej pogody, trudne warunki pogodowe i bardzo śliska nawierzchnia, zniechęcała do podróżowania. Tego dnia szkoły w naszym regionie odwołały zajęcia, nieustannie ogłaszano komunikaty o grożącym niebezpieczeństwie, apelowano o pozostanie w domach i przełożenie wyjazdów. Wiadomo na pewno, że kierujący samochodem był trzeźwy, pozostałe okoliczności zdarzenia, zostaną wyjaśnione, podczas prowadzonego przez KPP Świdwin postępowania.

Pełna treść wiadomości na: http://swidwin.policja.gov.pl/component/content/article/38-wydarzenia/464-wydarzenie
swidwin.policja.gov.pl, Źródło artykułu: swidwin.policja.gov.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdwiński – powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Świdwinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdwin, Połczyn-Zdrój, Brzeżno, Rąbino i Sławoborze, zajmując powierzchnię 1093,06 km²

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: liczne lasy, jezioro Bukowiec, parki miejskie (Mały Park - Park Solidarności i Duży Park w  Świdwinie), wzniesienia Wiatraczna Góra i Wola Góra w Połczynie - Zdroju oraz rezerwat krajobrazowy Dolina Pięciu Jezior. Atrakcję turystyczną stanowi także uzdrowisko Połczyn-Zdrój, na terenie którego występują złoża torfu leczniczego – borowiny i wód leczniczych.

  Do zabytków zalicza się: gotycki kościół Matki Boskiej Niesutającej Pomocy z 1338 r., Zamek Joannicki z XIII wieku, bramę Kamienną z XIV wieku, cmentarz żydowski z XIX wieku oraz liczne parki dworskie i pałacowe w gminie Połczyn - Zdrój.

  Ponad 55% powirzchni powiatu stanowią użytki rolne, a 35% uprawy leśne, w związku z czym rolnictwo, przetwórstwo rolno-spożywcze oraz sektor leśny i związane z nim zakłady przetwórstwa drewna odgrywają wiodącą rolę w gospodarce regionu. Powiat świdwiński to także bogactwo zasobów naturalnych - gazu ziemnego, kredy jeziornej, kruszyw naturalnych i torfów ogrodnicznych.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola