Belka
Poniedziałek, 24 Czerwca 2019   imieniny: Danuta, Emilia, Jan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wydarzenie

Data publikacji: 2013-11-29, Data modyfikacji: 2013-11-29
A A AWydrukDrukuj  
 
    Debata społeczna – rozmawialiśmy o sposobach poprawy bezpieczeństwa.     W sali narad Urzędu Miasta Świdwin odbyła się debata społeczna pod hasłem „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym – nasz wspólny cel”. W spotkaniu udział wzięli: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Świdwinie podinsp. Robert Naumiec który otworzył debatę, Naczelnicy Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego podinsp. Krzysztof Dudek i nadkom. Krzysztof Potasznik. Uczestnikami debaty byli również Z-ca Burmistrza Świdwina Zygmunt Maksiak, radni miasta, Komendant Straży  Pożarnej Roman Artyński, przedstawiciele Straży Miejskiej, Starostwa, Urzędu Miasta, Zarządu Dróg Wojewódzkich i Powiatowych oraz mieszkańcy Świdwina.             Spotkanie rozpoczęło się prezentacją zagadnień dotyczących zadań policji i przedstawieniem stanu bezpieczeństwa w naszym rejonie. Ponieważ temat spotkania dotyczył bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dużą część spotkania przeznaczono na dyskusję o utrudnieniach w komunikacji. W ramach debaty uczestnicy rozmawiali o problemach dotyczących bezpieczeństwa na drogach nadzorowanych przez Wojewódzki Zarząd Dróg. Obecność przedstawicieli administratorów świdwińskich dróg pozwoliła na wyjaśnienie wielu wątpliwości. Dzięki takiej formie spotkania mogliśmy wysłuchać oczekiwań naszych mieszkańców zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz wymienić informację o istniejących zagrożeniach. Debata społeczna pozwoliła na wypracowanie pewnych metod działania i przedstawienie wspólnych wniosków do realizacji aby mieszkańcy Świdwina mogli poczuć się bezpieczniej.

Pełna treść wiadomości na: http://swidwin.policja.gov.pl/component/content/article/38-wydarzenia/461-wydarzenie
swidwin.policja.gov.pl, Źródło artykułu: swidwin.policja.gov.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdwiński – powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Świdwinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdwin, Połczyn-Zdrój, Brzeżno, Rąbino i Sławoborze, zajmując powierzchnię 1093,06 km²

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: liczne lasy, jezioro Bukowiec, parki miejskie (Mały Park - Park Solidarności i Duży Park w  Świdwinie), wzniesienia Wiatraczna Góra i Wola Góra w Połczynie - Zdroju oraz rezerwat krajobrazowy Dolina Pięciu Jezior. Atrakcję turystyczną stanowi także uzdrowisko Połczyn-Zdrój, na terenie którego występują złoża torfu leczniczego – borowiny i wód leczniczych.

  Do zabytków zalicza się: gotycki kościół Matki Boskiej Niesutającej Pomocy z 1338 r., Zamek Joannicki z XIII wieku, bramę Kamienną z XIV wieku, cmentarz żydowski z XIX wieku oraz liczne parki dworskie i pałacowe w gminie Połczyn - Zdrój.

  Ponad 55% powirzchni powiatu stanowią użytki rolne, a 35% uprawy leśne, w związku z czym rolnictwo, przetwórstwo rolno-spożywcze oraz sektor leśny i związane z nim zakłady przetwórstwa drewna odgrywają wiodącą rolę w gospodarce regionu. Powiat świdwiński to także bogactwo zasobów naturalnych - gazu ziemnego, kredy jeziornej, kruszyw naturalnych i torfów ogrodnicznych.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola