Belka
Czwartek, 18 Lipca 2019   imieniny: Kamil, Robert, Szymon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wydarzenie

Data publikacji: 2014-10-06, Data modyfikacji: 2014-10-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Policjant uratował tonącego mężczyznę.                           Patrol policji świdwińskiej jednostki uratował tonącego mężczyznę. Policjant mimo, że sam ryzykował utratę życia, ocalił 55 latka chcącego popełnić samobójstwo. Dramatyczne wydarzenia rozegrały się w miniony piątek we wsi gminy Brzeżno. Przed godz. 18.00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o udaremnionej próbie samobójczej. Policjanci którzy przyjechali na miejsce zgłoszenia, zastali krewnych mężczyzny, tym czasem niedoszły samobójca miał znajdować się w okolicy jeziora. Mundurowi nie poprzestali na zapewnieniach rodziny, że sytuacja już się uspokoiła. Rozpoczęli poszukiwania nad brzegiem jeziora i tam znaleźli desperata stojącego w wodzie. 55 latek wykrzykiwał, że chce popełnić samobójstwo i płynąc w głąb jeziora zaczął tonąć. Z pomocą ruszył policjant, który wyciągnął mężczyznę, mimo że ten nie chciał sobie pomóc. Policjant wykazał się niezwykłą odwagą, ratowanie tonącego człowieka który nie chce żyć to czyn na miarę bohaterstwa.    

Pełna treść wiadomości na: http://swidwin.policja.gov.pl/component/content/article/38-wydarzenia/536-wydarzenie
swidwin.policja.gov.pl, Źródło artykułu: swidwin.policja.gov.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdwiński – powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Świdwinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdwin, Połczyn-Zdrój, Brzeżno, Rąbino i Sławoborze, zajmując powierzchnię 1093,06 km²

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: liczne lasy, jezioro Bukowiec, parki miejskie (Mały Park - Park Solidarności i Duży Park w  Świdwinie), wzniesienia Wiatraczna Góra i Wola Góra w Połczynie - Zdroju oraz rezerwat krajobrazowy Dolina Pięciu Jezior. Atrakcję turystyczną stanowi także uzdrowisko Połczyn-Zdrój, na terenie którego występują złoża torfu leczniczego – borowiny i wód leczniczych.

  Do zabytków zalicza się: gotycki kościół Matki Boskiej Niesutającej Pomocy z 1338 r., Zamek Joannicki z XIII wieku, bramę Kamienną z XIV wieku, cmentarz żydowski z XIX wieku oraz liczne parki dworskie i pałacowe w gminie Połczyn - Zdrój.

  Ponad 55% powirzchni powiatu stanowią użytki rolne, a 35% uprawy leśne, w związku z czym rolnictwo, przetwórstwo rolno-spożywcze oraz sektor leśny i związane z nim zakłady przetwórstwa drewna odgrywają wiodącą rolę w gospodarce regionu. Powiat świdwiński to także bogactwo zasobów naturalnych - gazu ziemnego, kredy jeziornej, kruszyw naturalnych i torfów ogrodnicznych.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola