Belka
Środa, 22 Maja 2019   imieniny: Julia, Wiesława, Helena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wydarzenie

Data publikacji: 2014-09-08, Data modyfikacji: 2014-09-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Policja na powiatowym święcie. W Świdwinie na podzamczu, w sobotnie popołudnie, odbył się festyn znany większości pod nazwą „Święto Plonów”. Uroczystość przygotowywana dla mieszkańców całego powiatu, była wyjątkowa i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców regionu ale również osób z powiatów sąsiadujących. Podczas imprezy nie zabrakło też mundurowych, którzy wraz z insp. Robertem Rzeźnikiem Komendantem Powiatowym Policji, prezentowali świdwińską jednostkę.   Każdy kto odwiedził nasze stoisko, mógł otrzymać ulotki i materiały o tematyce profilaktycznej, obejrzeć a nawet przymierzyć wyposażenie policyjne. Dużym powodzeniem cieszyły się naklejki promujące jazdę „na trzeźwo”, kierowcy popierając akcję deklarowali, że takie hasła znajdą się również na ich pojazdach.     Dla maluchów przygotowano malowanki i książeczki małego rowerzysty. Tego rodzaju uroczystość była dobrą okazją do rozmowy z seniorami a tym samym realizacji programu „Bezpieczny Senior”. Podczas święta nie brakowało osób starszych, którym w trosce o ich bezpieczeństwo udzielano porad, a dla seniorów którzy tego dnia zostali w domach, spora część wnuków zobowiazała się przekazać uloteki i broszury związane z akcją.     Tym razem mundurowi przygotowali również słodką niespodziankę, poczęstunek dla odwiedzających stoisko, był okazją do rozmów i wymiany spostrzeżeń.     Impreza cieszyła się bardzo dużym powodzeniem mimo, że program oferowanych atrakcji był niezwykle bogaty, to nie brakowało ani małych ani dużych którzy chcieli spotkać się z policją w niecodziennej scenerii.

Pełna treść wiadomości na: http://swidwin.policja.gov.pl/component/content/article/38-wydarzenia/528-wydarzenie
swidwin.policja.gov.pl, Źródło artykułu: swidwin.policja.gov.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdwiński – powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Świdwinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdwin, Połczyn-Zdrój, Brzeżno, Rąbino i Sławoborze, zajmując powierzchnię 1093,06 km²

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: liczne lasy, jezioro Bukowiec, parki miejskie (Mały Park - Park Solidarności i Duży Park w  Świdwinie), wzniesienia Wiatraczna Góra i Wola Góra w Połczynie - Zdroju oraz rezerwat krajobrazowy Dolina Pięciu Jezior. Atrakcję turystyczną stanowi także uzdrowisko Połczyn-Zdrój, na terenie którego występują złoża torfu leczniczego – borowiny i wód leczniczych.

  Do zabytków zalicza się: gotycki kościół Matki Boskiej Niesutającej Pomocy z 1338 r., Zamek Joannicki z XIII wieku, bramę Kamienną z XIV wieku, cmentarz żydowski z XIX wieku oraz liczne parki dworskie i pałacowe w gminie Połczyn - Zdrój.

  Ponad 55% powirzchni powiatu stanowią użytki rolne, a 35% uprawy leśne, w związku z czym rolnictwo, przetwórstwo rolno-spożywcze oraz sektor leśny i związane z nim zakłady przetwórstwa drewna odgrywają wiodącą rolę w gospodarce regionu. Powiat świdwiński to także bogactwo zasobów naturalnych - gazu ziemnego, kredy jeziornej, kruszyw naturalnych i torfów ogrodnicznych.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola