Belka
Środa, 22 Maja 2019   imieniny: Julia, Wiesława, Helena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wydarzenia

Data publikacji: 2013-09-08, Data modyfikacji: 2013-09-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Mundurowi na urodzinach Kacperka.                                 Służba każdego policjanta opiera się na wykonywaniu zadań określonych w ustawie o policji. Funkcjonariusz oprócz wykrywania przestępstw, ścigania ich sprawców ma obowiązek chronić zdrowie i życie ludzi. Policjanci ze Świdwina czują się również potrzebę wspierania tych których los szczególnie doświadczył. Mundurowi docierają zazwyczaj do najmłodszych, których radość z przygotowanej niespodzianki jest nieskrywana i prawdziwa. Tym razem policjanci wybrali się do Kacpra, a powód był szczególny bo chłopiec obchodził swoje siódme urodziny. Jubilat jak każdy chłopiec w jego wieku jest zafascynowany policyjnym fachem. Kacperek ma stwardnienie rozsiane z powodu choroby porusza się na wózku inwalidzkim, kontakt z rówieśnikami jest ograniczony ponieważ mieszka w małej wsi i korzysta z nauczania indywidualnego. Tym bardziej niezapowiedziany przyjazd policjantów okazał się prawdziwą niespodzianką. Tort od świdwińskiej policji i prezent były dopełnieniem, uroczystości połączonej z przejażdżką „radiowozem na kogutach”.                                                  Widok uśmiechniętej buzi może świadczyć o tym, że policjantom udało się sprawić radość chłopcu. Mamy nadzieję, że chociaż przez chwilę, Kacper mógł zapomnieć o swojej chorobie.  

Pełna treść wiadomości na: http://swidwin.policja.gov.pl/component/content/article/38-wydarzenia/443-wydarzenia
swidwin.policja.gov.pl, Źródło artykułu: swidwin.policja.gov.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdwiński – powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Świdwinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdwin, Połczyn-Zdrój, Brzeżno, Rąbino i Sławoborze, zajmując powierzchnię 1093,06 km²

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: liczne lasy, jezioro Bukowiec, parki miejskie (Mały Park - Park Solidarności i Duży Park w  Świdwinie), wzniesienia Wiatraczna Góra i Wola Góra w Połczynie - Zdroju oraz rezerwat krajobrazowy Dolina Pięciu Jezior. Atrakcję turystyczną stanowi także uzdrowisko Połczyn-Zdrój, na terenie którego występują złoża torfu leczniczego – borowiny i wód leczniczych.

  Do zabytków zalicza się: gotycki kościół Matki Boskiej Niesutającej Pomocy z 1338 r., Zamek Joannicki z XIII wieku, bramę Kamienną z XIV wieku, cmentarz żydowski z XIX wieku oraz liczne parki dworskie i pałacowe w gminie Połczyn - Zdrój.

  Ponad 55% powirzchni powiatu stanowią użytki rolne, a 35% uprawy leśne, w związku z czym rolnictwo, przetwórstwo rolno-spożywcze oraz sektor leśny i związane z nim zakłady przetwórstwa drewna odgrywają wiodącą rolę w gospodarce regionu. Powiat świdwiński to także bogactwo zasobów naturalnych - gazu ziemnego, kredy jeziornej, kruszyw naturalnych i torfów ogrodnicznych.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola