Belka
Środa, 22 Maja 2019   imieniny: Julia, Wiesława, Helena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wydarzenia

Data publikacji: 2014-11-19, Data modyfikacji: 2014-11-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Podziękowania od Komendanta Powiatowego Policji w Świdwinie                           W miniony czwartek na zaproszenie Komendanta Powiatowego Policji insp. Roberta Rzeźnika, świdwińską policję odwiedzili przedstawiciele Odmłodzonej Sekcji Antykłusowniczej. OSA to grupa młodych ludzi którzy od kilku lat skutecznie utrudniają życie kłusownikom w dorzeczach Parsęty. Wspólne działania Straży Rybackiej z Koszalina i policjantów ze Świdwina, mają na celu walkę z kłusownictwem rzecznym. Efekty tej współpracy to zatrzymania przestępców i ich prowizorycznego sprzętu wykorzystywanego do uśmiercania płynących na tarło troci.       Tego dnia Komenda Policji w Świdwinie, gościła również Pana Janusza Paprockiego. Szef świdwińskiej firmy In -Tech zakupił dla małych mieszkańców naszego powiatu prawie 1000 sztuk kamizelek odblaskowych. Dzięki temu w październiku podczas spotkań z dziećmi w przedszkolach i szkołach, oprócz prelekcji na temat bezpieczeństwa dzieci otrzymały w prezencie „błyszczące koszulki”. Przedstawiciel firmy In – Tech towarzyszył policjantom podczas tych spotkań, z pozycji kierowcy opowiadał maluchom o istotnym znaczeniu noszonych przez pieszych odblasków.   Aby wyrazić uznanie za dobrą współpracę, insp. Robert Rzeźnik przekazał podziękowania zaproszonym gościom. Warto pamiętać o tych którzy aktywnie realizują pomysły by zapobiegać przestępstwom i wypadkom drogowym. Jak podkreślił Komendant Powiatowy Policji w Świdwinie, wsparcie zaproszonych osób jest wyjątkowe, ponieważ działania na rzecz bezpieczeństwa nie są pierwsze lecz zawsze bezinteresowne.

Pełna treść wiadomości na: http://swidwin.policja.gov.pl/component/content/article/38-wydarzenia/545-wydarzenia
swidwin.policja.gov.pl, Źródło artykułu: swidwin.policja.gov.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdwiński – powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Świdwinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdwin, Połczyn-Zdrój, Brzeżno, Rąbino i Sławoborze, zajmując powierzchnię 1093,06 km²

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: liczne lasy, jezioro Bukowiec, parki miejskie (Mały Park - Park Solidarności i Duży Park w  Świdwinie), wzniesienia Wiatraczna Góra i Wola Góra w Połczynie - Zdroju oraz rezerwat krajobrazowy Dolina Pięciu Jezior. Atrakcję turystyczną stanowi także uzdrowisko Połczyn-Zdrój, na terenie którego występują złoża torfu leczniczego – borowiny i wód leczniczych.

  Do zabytków zalicza się: gotycki kościół Matki Boskiej Niesutającej Pomocy z 1338 r., Zamek Joannicki z XIII wieku, bramę Kamienną z XIV wieku, cmentarz żydowski z XIX wieku oraz liczne parki dworskie i pałacowe w gminie Połczyn - Zdrój.

  Ponad 55% powirzchni powiatu stanowią użytki rolne, a 35% uprawy leśne, w związku z czym rolnictwo, przetwórstwo rolno-spożywcze oraz sektor leśny i związane z nim zakłady przetwórstwa drewna odgrywają wiodącą rolę w gospodarce regionu. Powiat świdwiński to także bogactwo zasobów naturalnych - gazu ziemnego, kredy jeziornej, kruszyw naturalnych i torfów ogrodnicznych.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola