Belka
Poniedziałek, 24 Czerwca 2019   imieniny: Danuta, Emilia, Jan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

VIII Marsz Świdwińskich Amazonek

Data publikacji: 2019-06-04, Data modyfikacji: 2019-06-05
A A AWydrukDrukuj  
 
W Sobotę 01.06.19 odbył się VIII Marsz Nordic Wiking zorganizowany przez Świdwińskie Stowarzyszenie ,,Amazonka.” W marszu wzięły udział amazonki z zaprzyjaźnionych klubów spoza powiatu Świdwińskiego Przyjechały Amazonki z Białogardu, Kołobrzegu, Koszalina , Szczecina i Szczecinka oraz  inne osoby chętne z terenu Naszego miasta. Przyjezdne koleżanki przed marszem zostały powitane herbatą, kawą i ciastem w siedzibie Klubu w Świdwinie przy ul. Kołobrzeskiej 43. Wszystkich przybyłych powitała Pani Halina Hawran, następnie zabrał głos Starosta Pan Mirosław Majka, który życzył wszystkim uczestnikom udanego Marszu. Opiekę medyczną zapewniła pielęgniarka Pani Ewa Zapotoczna . Pod kierunkiem Pani Małgorzaty Miękczyńskiej instruktorki nordic- walking grupa po krótkim instruktarzu i rozgrzewce wyruszyła w 5 km trasę w otoczeniu atrakcyjnych terenów Miasta i Gminy Świdwin. Przepiękna pogoda i dobre humory towarzyszyły uczestnikom marszu. Trasa prowadziła przez duży park, który przechodzi długo oczekiwaną rewitalizację. Amazonki przeszły nowopowstałymi alejkami nad staw przy którym aktywnie ćwiczyły. Następnie wyruszyły w stronę Bukowca, gdzie w Ośrodku Wypoczynkowym czekał na nich gorący posiłek. Pomimo zmęczenia nikomu nie zabrakło zapału do dalszej integracji przy grillu i muzyce. Świdwińskie Amazonki dziękują wszystkim przyjezdnym koleżankom i zaproszonym gościom za aktywny udział i mile spędzony czas. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich ludzi dobrej woli, darczyńców za pomoc rzeczową ,dzięki której odbył się VIII Marsz Nordic-Walking w tak niepowtarzalnej oprawie. Impreza zorganizowana była w ramach zadania publicznego z Gminą Miejską   Świdwin pt. „Zadbaj o zdrowie”   Świdwińskie Stowarzyszenie Amazonka 78-300 Świdwin ul.Kołobrzeska43 amazonkaswidwin@poczta.onet.pl.  

Pełna treść wiadomości na: amazonka.swidwin.net/?p=451
amazonka.swidwin.net, Źródło artykułu: amazonka.swidwin.net
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdwiński – powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Świdwinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdwin, Połczyn-Zdrój, Brzeżno, Rąbino i Sławoborze, zajmując powierzchnię 1093,06 km²

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: liczne lasy, jezioro Bukowiec, parki miejskie (Mały Park - Park Solidarności i Duży Park w  Świdwinie), wzniesienia Wiatraczna Góra i Wola Góra w Połczynie - Zdroju oraz rezerwat krajobrazowy Dolina Pięciu Jezior. Atrakcję turystyczną stanowi także uzdrowisko Połczyn-Zdrój, na terenie którego występują złoża torfu leczniczego – borowiny i wód leczniczych.

  Do zabytków zalicza się: gotycki kościół Matki Boskiej Niesutającej Pomocy z 1338 r., Zamek Joannicki z XIII wieku, bramę Kamienną z XIV wieku, cmentarz żydowski z XIX wieku oraz liczne parki dworskie i pałacowe w gminie Połczyn - Zdrój.

  Ponad 55% powirzchni powiatu stanowią użytki rolne, a 35% uprawy leśne, w związku z czym rolnictwo, przetwórstwo rolno-spożywcze oraz sektor leśny i związane z nim zakłady przetwórstwa drewna odgrywają wiodącą rolę w gospodarce regionu. Powiat świdwiński to także bogactwo zasobów naturalnych - gazu ziemnego, kredy jeziornej, kruszyw naturalnych i torfów ogrodnicznych.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola