Belka
Poniedziałek, 24 Czerwca 2019   imieniny: Danuta, Emilia, Jan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Świdwińska Noc Profilaktyki

Data publikacji: 2013-06-24, Data modyfikacji: 2013-07-22
A A AWydrukDrukuj  
 
  Moda na życie bez uzależnień w Świdwinie                   Zatrzymaliśmy się na chwilę, położyliśmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijaliśmy wspólnie jego rytm. Rytm WOLNYCH SERC. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami. Tylko 60 sekund. Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo..               Tak jak w całej Polsce również i w Świdwinie sobotnia Noc Profilaktyki miała swój akcent. Wszystko po to byśmy mogli zjednoczyć się w trosce o to, aby narkotyki, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia. W trosce o to, by dzieci, młodzież i dorośli byli tak bardzo razem i tak bardzo prawdziwi w tak ważnej sprawie. Komenda Powiatowa Policji przygotowała uroczystość na terenie Zamku Świdwińskiego. Wspólnie ze Starostwem Powiatowym, Urzędem Gminy Świdwin, Nadleśnictwem Świdwin, Szkołami naszego regionu oraz innych instytucjami, promowaliśmy modę na życie bez uzależnień. Oprócz stoisk promocyjnych, zorganizowano punkty z materiałami edukacyjnymi i przewodnikami, nie brakowało też muzyki, imprezę uświetniały występy zespołów muzycznych, wokaliści i tancerze programu „You Can Dance”.   Świdwińscy mundurowi prezentowali wyposażenie policyjne a każdy odwiedzający stoisko mógł otrzymać nie tylko różnej formy odblaski ale też odcisk swojego palca na pamiątkę. Dla pokrzepienia ciała, odwiedzający tego dnia zamek, mogli zjeść „mundurową„ grochówkę i pajdę swojskiego chleba. Podsumowaniem imprezy była „nocna rozmowa o profilaktyce”, uczniowie szkół, ich opiekunowie oraz przedstawicielki Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej i Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych a także Policji dyskutowali na temat skutecznych metod profilaktyki, akceptowanych przez młodzież i sposobach podniesienia atrakcyjności tego rodzaju wydarzeń. Była to pierwsza impreza Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie, przygotowana w oryginalnej formie dzięki tym, którzy chcą działać dla drugiego człowieka.                    

Pełna treść wiadomości na: http://swidwin.policja.gov.pl/component/content/article/38-wydarzenia/436-widwiska-noc-profilaktyki
swidwin.policja.gov.pl, Źródło artykułu: swidwin.policja.gov.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdwiński – powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Świdwinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdwin, Połczyn-Zdrój, Brzeżno, Rąbino i Sławoborze, zajmując powierzchnię 1093,06 km²

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: liczne lasy, jezioro Bukowiec, parki miejskie (Mały Park - Park Solidarności i Duży Park w  Świdwinie), wzniesienia Wiatraczna Góra i Wola Góra w Połczynie - Zdroju oraz rezerwat krajobrazowy Dolina Pięciu Jezior. Atrakcję turystyczną stanowi także uzdrowisko Połczyn-Zdrój, na terenie którego występują złoża torfu leczniczego – borowiny i wód leczniczych.

  Do zabytków zalicza się: gotycki kościół Matki Boskiej Niesutającej Pomocy z 1338 r., Zamek Joannicki z XIII wieku, bramę Kamienną z XIV wieku, cmentarz żydowski z XIX wieku oraz liczne parki dworskie i pałacowe w gminie Połczyn - Zdrój.

  Ponad 55% powirzchni powiatu stanowią użytki rolne, a 35% uprawy leśne, w związku z czym rolnictwo, przetwórstwo rolno-spożywcze oraz sektor leśny i związane z nim zakłady przetwórstwa drewna odgrywają wiodącą rolę w gospodarce regionu. Powiat świdwiński to także bogactwo zasobów naturalnych - gazu ziemnego, kredy jeziornej, kruszyw naturalnych i torfów ogrodnicznych.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola