Belka
Czwartek, 18 Lipca 2019   imieniny: Kamil, Robert, Szymon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Profilaktyka

Data publikacji: 2014-03-12, Data modyfikacji: 2014-03-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Tym razem o bezpiecznej wiośnie w Nielepie.                             Wizyta świdwińskich policjantów w placówkach wychowawczych małych miejscowości ma szczególny oddźwięk. Dla dzieci które na co dzień spędzają większość swojego czasu, poza miejskim zgiełkiem, odwiedziny mundurowych są wyjątkowym doświadczeniem. Spotkanie w Szkole Podstawowej w Nielepie jest dowodem na to, że takie wizyty mają szczególny wymiar, ponieważ wiedza z zajęć przekłada się na umiejętności.   Tym razem grupę uczniów, odwiedził dzielnicowy tego rejonu sierż. Kamil Thiel. W czasie spotkania trwała rozmowa o bezpiecznych zachowaniach na drodze i w wolnym czasie, o właściwym i taktownym sprawowaniu oraz o tym jakie są tego korzyści. Dzielnicowy rozmawiał z dziećmi na temat ich czworonożnych przyjaciół i odpowiednio sprawowanej opiece. Mali słuchacze dowiedzieli się, że nawet w niewielkich miejscowościach i wsiach, psy należy wyprowadzać na smyczy, o czym dorośli najwyraźniej zapomnieli. Spotkanie było też okazją do przedstawienia skutków bezmyślnego wypalania traw i odpowiedzialności prawnej sprawców również w młodym wieku.   Dla przypomnienia najważniejszych informacji uczniowie otrzymali broszurki a w nich obrazkowe zasady bezpieczeństwa użytkowników dróg. Największym zainteresowaniem cieszyły się odblaski, nowi posiadacze błyszczących zawieszek głośno zapewniali, że będzie to stały element wyposażenia szkolnego plecaka.

Pełna treść wiadomości na: http://swidwin.policja.gov.pl/component/content/article/38-wydarzenia/479-profilaktyka
swidwin.policja.gov.pl, Źródło artykułu: swidwin.policja.gov.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdwiński – powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Świdwinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdwin, Połczyn-Zdrój, Brzeżno, Rąbino i Sławoborze, zajmując powierzchnię 1093,06 km²

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: liczne lasy, jezioro Bukowiec, parki miejskie (Mały Park - Park Solidarności i Duży Park w  Świdwinie), wzniesienia Wiatraczna Góra i Wola Góra w Połczynie - Zdroju oraz rezerwat krajobrazowy Dolina Pięciu Jezior. Atrakcję turystyczną stanowi także uzdrowisko Połczyn-Zdrój, na terenie którego występują złoża torfu leczniczego – borowiny i wód leczniczych.

  Do zabytków zalicza się: gotycki kościół Matki Boskiej Niesutającej Pomocy z 1338 r., Zamek Joannicki z XIII wieku, bramę Kamienną z XIV wieku, cmentarz żydowski z XIX wieku oraz liczne parki dworskie i pałacowe w gminie Połczyn - Zdrój.

  Ponad 55% powirzchni powiatu stanowią użytki rolne, a 35% uprawy leśne, w związku z czym rolnictwo, przetwórstwo rolno-spożywcze oraz sektor leśny i związane z nim zakłady przetwórstwa drewna odgrywają wiodącą rolę w gospodarce regionu. Powiat świdwiński to także bogactwo zasobów naturalnych - gazu ziemnego, kredy jeziornej, kruszyw naturalnych i torfów ogrodnicznych.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola