Belka
Czwartek, 18 Lipca 2019   imieniny: Kamil, Robert, Szymon
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Akcja poszukiwawcza

Data publikacji: 2014-03-05, Data modyfikacji: 2014-03-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Odnaleźli zaginionego mężczyznę.             Poniedziałkowe poszukiwania 66 letniego mężczyzny, zakończyły się powodzeniem. Zaginiony to mieszkaniec Gm. Rąbino, który wychodząc rano z domu nie kontaktował się z rodziną przez kilkanaście godzin. Po zgłoszeniu zaginięcia do akcji poszukiwawczej zaangażowano blisko 100 osób.             Wczoraj wieczorem świdwińska policja, otrzymała informację, że na terenie miejscowości Gąsków Gm. Rąbino, trwają poszukiwania mieszkańca tej wsi. Mężczyzna poszedł do dobrze znanego lasu, tam miał pracować przy wyrębie drzewa. Przez kilkanaście następnych godzin nikt z sąsiadów i rodziny go nie widział. Poszukiwania rozpoczęli sami mieszkańcy z pomocą przyszli również funkcjonariusze Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Straży Leśnej. Na miejsce udali się również policjanci świdwińskiej i połczyńskiej jednostki, do poszukiwań przystąpiło blisko 100 osób. Decyzja o sprawdzeniu odległych leśnych duktów okazała się decydująca. O godzinie 22.00 patrol świdwińskich mundurowych wraz z pracownikami Lasów Państwowych, zauważył poszukiwanego 66 latka kilkanaście kilometrów od domu. Mężczyzna był wyczerpany i zdezorientowany przyznał, że nie potrafił odnaleźć drogi do domu. Nie trudno wyobrazić sobie rozmiaru nieszczęścia, gdyby nie szybkie działanie i chęć pomocy tak wielu ludzi, które przełożyły się na pomyślne zakończenie wydarzeń.    

Pełna treść wiadomości na: http://swidwin.policja.gov.pl/component/content/article/38-wydarzenia/477-akcja-poszukiwawcza
swidwin.policja.gov.pl, Źródło artykułu: swidwin.policja.gov.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat świdwiński – powiat w województwie zachodniopomorskim z siedzibą w Świdwinie. W skład powiatu wchodzą gminy: Świdwin, Połczyn-Zdrój, Brzeżno, Rąbino i Sławoborze, zajmując powierzchnię 1093,06 km²

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: liczne lasy, jezioro Bukowiec, parki miejskie (Mały Park - Park Solidarności i Duży Park w  Świdwinie), wzniesienia Wiatraczna Góra i Wola Góra w Połczynie - Zdroju oraz rezerwat krajobrazowy Dolina Pięciu Jezior. Atrakcję turystyczną stanowi także uzdrowisko Połczyn-Zdrój, na terenie którego występują złoża torfu leczniczego – borowiny i wód leczniczych.

  Do zabytków zalicza się: gotycki kościół Matki Boskiej Niesutającej Pomocy z 1338 r., Zamek Joannicki z XIII wieku, bramę Kamienną z XIV wieku, cmentarz żydowski z XIX wieku oraz liczne parki dworskie i pałacowe w gminie Połczyn - Zdrój.

  Ponad 55% powirzchni powiatu stanowią użytki rolne, a 35% uprawy leśne, w związku z czym rolnictwo, przetwórstwo rolno-spożywcze oraz sektor leśny i związane z nim zakłady przetwórstwa drewna odgrywają wiodącą rolę w gospodarce regionu. Powiat świdwiński to także bogactwo zasobów naturalnych - gazu ziemnego, kredy jeziornej, kruszyw naturalnych i torfów ogrodnicznych.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola